Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Radosne spotkanie w Oświęcimiu

Na twarzach 61 dzieci zgromadzonych w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu 8 stycznia zagościły szerokie uśmiechy. Stało się to za sprawą lokalnych wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), którzy w tym dniu zorganizowali spotkanie upominkowe.

– Zespół z Pszczyny zaprezentował program słowno-muzyczny, a zespół dziecięcy – Hymn o miłości – opowiada  Marek Dziędziel, kierownik oświęcimskiej filii. – Przygotowaliśmy także poczęstunek oraz drobne upominki książkowe dla dzieci i ich opiekunów.

Najmłodsi otrzymali książki z serii Filip, propagujące zdrowy styl życia.          

Kulminacyjnym momentem spotkania było oczywiście rozdanie paczek sporządzonych przez lokalnych wolontariuszy oraz otrzymanych od międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse. Znajdowały się w nich w nich m.in. słodycze, drobne zabawki, przybory szkolne, odzież czy artykuły higieny osobistej.

– Dzieci były bardzo zadowolone z prezentów – mówi Marek Dziędziel.

10 stycznia kolejne 16 paczek trafiło tym razem do maluchów z Domu Małego Dziecka w Bielsku-Białej. Wolontariusze z Oświęcimia cieszą się, że mogli sprawić radość tak wielu małym sercom. 

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Pomóż prowadzić działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij